Sobota, 25 března, 2023
HomeDomovKvetináče na sto spôsobov

Kvetináče na sto spôsobov

Kvetináče podľa vás
Každý kvetináč má vždy nejakú veľkosť, farbu a tvar – a väčšinou ani s jedným príliš neexperimentujeme. Čo milovníčka zahradničení a rastlín zaujíma, je predsa predovšetkým to, čo je vo vnútri. Exotické aj tradičné rastline však môže dať vyniknúť aj netradičná nádoba. Inšpirujte sa niektorými z našich nápadov, čoskoro sa určite budete môcť pochváliť aj vlastnou invenciou.

Pôvab starých čias
Nebojte sa ani starých nádob, ktoré máte doma v pivnici, ani tých, ktoré len patinú starobylosť predstierajú. Poslúžiť však môžu aj predmety úplne nečakané. Umiestnite napríklad bohatý kvetinový závoj previsnutých muškátov na už nepoužívanú stoličku z pôdy, ktorej ste dali živý náter. Farebnosť prirodzených kvetov vyzerá v takej kombinácii vždy úžasne.

Prekvapte nečakanými nápadmi
Poobzerajte sa vo výpredajoch lacného tovaru alebo na blšom trhu po zaujímavých kúskoch, ktoré sa nehodia k ničomu inému, než aby originálne doplnili vašu záhradu. Napríklad starobylé vagóny naplňte hlinou a zasaďte do nej vaše obľúbené kvety. Sama môžete vymyslieť, čo všetko vám môže za pár eur poslúžiť ako vtipný kvetináč. Umelecky môžu vyzerať také artefakty vo väčšom počte vedľa seba.

Len nech ostatní pozerajú
Jednoročná tráva vytvorí priam minimalistickú ozdobu stola. Tam, kde by ste čakali vázu av nej čerstvé lúčne kvety, štyri kvetináče so sviežimi chumáčikmi trávy. Pokiaľ použijete kamenné podložky v tvare štvorca pod kvetináče, moderná výzdoba vášho záhradného posedenia je na svete.

Využite záhradné náčinie trochu inak
Zmeňte kovový kýblik z pozinku na umelecké dielo. Tieto kovové nádoby vyzerajú úžasne, pokiaľ do nich umiestnite zostrihané cyprušteky. Urobte zo starých kanvíc na vodu ukážkové nádoby na kvety. Najlepšie vyniknú klasické kanvy vedľa výrazných kvetov ako sú napríklad petúnie. Zvoľte kombináciu dvoch ružových a jednej fialovej, uvidíte tú explóziu farieb. A nezabudnite práve na otvory v kanvách, aby mohla odtekať prebytočná voda.

Čerpajte inšpiráciu za humny
Mini záhradky vo veľkých kvetináčoch na spôsob zakrpatených bonsajov sú veľmi populárne. Vytvorte si mini kópiu svojej vysnívanej záhrady v širokej nádobe na vtáky. Použite semená trávy alebo mach, ozdobte plochu kamienkami, z ktorých vytvoríte cestičky.

Svieža zelená na štipcoch
Len si predstavte tú zelenú plnú optimizmu nad oknom do záhrady alebo na balkóne. Natrite malé plechové kvetináčiky vonkajšou emailovou farbou v jasných tónoch. Naplňte ich hlinou a zasaďte trávu, pažítku alebo iné bylinky. Umiestnite kvetináčiky na vhodnú tyč štipce na bielizeň. U takto zavesených kvetináčov nie je vhodné z pochopiteľných dôvodov umiestňovať otvory na odtok vody. Zalievajte rastliny preto len toľko, koľko je práve treba.

Predveďte svoju paletu
Dajte obyčajnému kvetináču slušivý nový kabátik. Vymaľujte ho prúžkami tón v tóne a vylepšite jeho vzhľad malými lištami na okrajoch. Skúste zvoliť také odtiene latexovej náterovej farby, ktoré spolu ladia. Zbytočne to neprežeňte s farbami, decentné a vkusné sú odstupňované tóny jedného farebného odtieňa. Nafarbite kvetináč ručne, pomôcť si môžete lištami, aby boli pruhy rovné.

2 COMMENTS

Comments are closed.

- Komerční sdělení -pr články

Najnovjše články