Neděle, 28 května, 2023
HomeRady a NávodyAj naša pleť si zaslúži jarný detox

Aj naša pleť si zaslúži jarný detox

Tak ako sa striedajú ročné obdobia a postupne sa otepľuje, mnohí začínajú pomýšľať na tradičné jarné upratovanie svojich domovov. No nie je to len domácnosť, čo potrebuje jarnú očistu. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako by vašej pleti prospel jarný detox a osviežil ju po náročných zimných mesiacoch? Zimné počasie totiž často spôsobuje suchú pleť a pokožka je matná, bez jasu, dehydratovaná a náchylná na vyrážky. Cieľ si preto treba definovať jasne: jarný detox pleti, hydratácia a ochrana pred ostrými jarnými slnečnými lúčmi. Jarná detoxikácia normálnej, ale aj suchej či problematickej pleti pomôže odstrániť nahromadené toxíny, škodliviny a odumreté kožné bunky. Vďaka vhodnej starostlivosti o pleť bude vaša pokožka opäť jasná a rozžiarená.

Starostlivosť o problematickú pleť

So zmenou ročného obdobia nastávajú aj zmeny na vašej pleti. S teplejším počasím sa môžu objaviť viaceré jarné kožné problémy, hlavne ak máte problematickú pleť. Čierne bodky, začervenanie, zvýšená tvorba akné a drobných pupienkov naozaj dokáže potrápiť a vyžaduje si vhodnú starostlivosť o pleť. Pleť treba čistiť minimálne dvakrát denne kvalitnými prípravkami na čistenie a tonizáciu pleti. Na to dobre poslúži hydratačné tonikum bohaté na minerály a stopové prvky, ktoré aj suchú pleť účinne upokojí a zanechá tvár dostatočne hydratovanú a sviežu. Na záverečnú starostlivosť je vhodný ľahký osviežujúci pleťový krém, ktorý neupcháva póry, ale hĺbkovo hydratuje, navracia pokožke elasticitu a spevňuje kontúry tváre.

Sledujte akčné letáky drogérií

Aktuálne akciové letáky nájdete všetky takpovediac pod jednou strechou na zľavovom portáli Kaufino. Vyberte si tovar, o ktorý máte záujem z akčných letákov konkrétnych obchodov alebo zvoľte jednoduchší spôsob a prejdite na kategóriu “Drogéria a kozmetika”. Možno vás zaujme aktuálny akciový leták obľúbenej 101 Drogerie, kde na 100 % platí ich slogan “Tu vždy dostanem viac”. Prelistujte si leták 101 Drogerie a objavte nielen overené značky, ale aj nové produktové rady výrobkov za uvádzacie ceny. Nájdite si čas len pre seba a rozkvitnite do krásy, pretože aktuálna ponuka v 101 Drogerie letáku odráža potreby zdravej a dobre hydratovanej pleti. Výbornou voľbou sú napríklad GARNIER krémy s obsahom vitamínu C.

Zvyky a tradície pri starostlivosti o pleť

Žiaľ, existujú aj nesprávne zvyky a tradície pri starostlivosti o pleť. A samozrejme, nejde len o typické slovenské tradície, ale všeobecne medzi dámami zaužívané chyby pri starostlivosti o pokožku:

  • zanedbanie ochrany proti slnku,
  • alkohol a fajčenie,
  • používanie nevhodných produktov,
  • ignorovanie krku a hrudníka,
  • zanedbané štetce na nanášanie púdru a make upu,
  • nedostatočná hygiena pred spaním a ponocovanie,
  • málo pohybu,
  • nadmerné opaľovanie,
  • nevhodná kombinácia kozmetických produktov.

Základom pre detoxikáciu pleti, ale aj celého organizmu je pitie dostatočného množstva vody, vyhýbanie sa ťažkým potravinám a nezabudnúť sa dobre vypotiť pri telesnom cvičení. Kvalitne sa vyspite, zdravo jedzte a nezabúdajte na relax. Stres sa totiž môže prejaviť na pokožke v podobe vačkov pod očami, suchosti či šupinatosti jemnej pokožky viečok a ľahko vznikajú aj jemné vrásky.

Kolagén a jeho účinky na pleť

Kolagén je jednou zo základných stavebných bielkovín v ľudskom tele a tvorí až 80 % ľudskej kože. Kolagén posilňuje pokožku, zvyšuje jej elasticitu a hydratáciu. Vracia pleti sviežosť, pružnosť a mladistvý vzhľad. Ako starneme, naše telo začína prirodzene znižovať produkciu kolagénu. Ak chcete nájsť kolagén na pleť, ktorý skutočne účinkuje, berte ohľad na jeho čistotu a proces štiepenia. Morský kolagén na pleť, ktorý sa vyrába z vedľajších produktov rýb (plutvy, koža, šupiny) môže mať skvelé účinky na vašu pokožku. Zlepšuje jej rovnováhu a obranyschopnosť, zlepšuje aj jej elasticitu a pomáha bojovať proti prvým príznakom starnutia pleti redukciou drobných vrások.

Jarný detox

Ak je aj vaša pleť po dlhej zime mdlá a suchá, nastal čas zamerať sa na pleťový peeling. Exfoliácia je kľúčom k odstráneniu odumretých kožných buniek z povrchu pokožky a odhaleniu nových, zdravých buniek. Okrem toho zlepšuje vzhľad pokožky, pomáha posilňovať krvný obeh a stimuluje tvorbu nových kožných buniek. Ideálnym spôsobom, ako mať jednotlivé kožné problémy pod kontrolou, je pleťová maska. Dokáže zachrániť vašu suchú pokožku, hydratovať ju a revitalizovať. Dermatológovia nám opakovane odporúčajú používať SPF krém každý deň, dokonca aj počas zamračených dní, ba dokonca aj keď sme len doma. Napriek tomu často zanedbávame tento zásadný krok v starostlivosti o pleť, ktorý je kľúčom k udržaniu zdravej pokožky a k prevencii predčasných príznakov starnutia.

- Komerční sdělení -pr články

Najnovjše články