Neděle, 28 května, 2023
HomeRady a NávodyZubné mini implantáty: Ich výhody a nevýhody

Zubné mini implantáty: Ich výhody a nevýhody

Počuli ste už niekedy o zubných mini implantátoch? Vo všeobecnosti sa totiž používajú čoraz častejšie v mnohých prípadoch. Ide o titánové skrutky, ktoré majú priemer približne 2 – 3 milimetre. Sú preto až štyrikrát menšie ako klasické dentálne implantáty. Používajú sa preto len v obmedzenom priestore.

Mini zubné implantáty majú veľmi kompaktnú konštrukciu, ktorá v sebe spája titánové jadro a tiež nadstavbu implantátu. Práve na ňu sa pripevňuje aj ortopedická konštrukcia. Keďže sa zubné mini implantáty používajú čoraz častejšie, prinášajú so sebou isté výhody, ale aj nevýhody. O tom sa s vami podelíme práve v nasledujúcich riadkoch tohto článku. Tak, poďme sa na to spoločne pozrieť!

Aké sú výhody?

Čo sa týka výhod mini zubných implantátov, je ich hneď niekoľko. Aj preto sa používajú v rámci zubných ambulancií čoraz častejšie. V prvom rade je výhodou skutočnosť, že zubné mini implantáty môže špecialista zaviesť aj do veľmi obmedzených priestorov, kde je nutné zavedenie implantátu. Taktiež je benefitom skutočnosť, že pre zavedenie takýchto implantátov nie je potrebná ani žiadne plastika kosti, ktorá sa vykonáva v rámci klasických dentálnych implantátov ako bežná vec.

Okrem iného, v neposlednom rade je obrovskou výhodou aj cena. Snímateľná protéza na takýchto mini implantátoch je totiž podstatne výhodnejšia, ako konštrukcia, kde sa využívajú klasické dentálne implantáty. Aj tieto výhody vás preto môžu presvedčiť o tom, že zubné mini implantáty sa bezpochyby oplatia.

Nevýhody mini zubných implantátov

Samozrejme, existujú aj nevýhody týchto inovatívnych implantátov. Jednou z nich je skutočnosť, že pacient si musí vyberať protézu pri čistení. Aj keď to ešte nie je až taký problém, niektorým pacientom to robí isté starosti. Ďalšou nevýhodou sú obmedzené možnosti použitia. To znamená, že nie je možné samostatné protézovanie korunkou a nasadenie nesnímateľných konštrukcií.

- Komerční sdělení -pr články

Najnovjše články