Neděle, 28 května, 2023
HomeRady a NávodyAko sa starať o ústnu dutinu? Toto sú naše rady!

Ako sa starať o ústnu dutinu? Toto sú naše rady!

Chcete mať krásne a zdravé zuby? V tom prípade sa o svoju ústnu dutinu budete musieť starať naozaj dôkladne. V prvom rade je potrebné, aby ste používali kvalitné produkty na starostlivosť a dobre ich aj používali. Prinášame vám aj ďalšie odporúčania, ktorými sa určite môžete inšpirovať.

Starať sa o ústnu dutinu rozhodne nie je nič náročné. Chce to len trpezlivosť a dostatočné odhodlanie. Je pochopiteľné, že nikto neobľubuje návštevy zubných lekárov, no aj napriek tomu by ste mali dodržiavať pravidelné preventívne prehliadky. Zubný lekár totiž včas môže odhaliť problém, ktorý máte, vďaka čomu ho môžete začať riešiť hneď. Je to výhodné aj pre vás, pretože keď objaví malý zubný kaz, zaplatíte zaňho výrazne menej, ako za zubný kaz, ktorý je rozsiahly. Preto je dobré, aby ste pravidelné prehliadky určite dodržiavali.

Používajte vhodné pomôcky

Kvalitnú zubnú kefku môžete zaobstarať v drogérií, prípadne navštívite zdravotnícke potreby. Aj tam totiž nájdete takéto pomôcky na čistenie zubov a starostlivosť o ústnu dutinu. Tiež je dôležité, aby ste investovali do kvalitnej zubnej pasty. Ideálne, ak obsahuje prírodné zložky a nie je až tak penivá. Pretože práve to je efekt, ktorý navodzuje ľuďom pocit, že majú zuby dokonale vyčistené a pritom to nie je pravda.

Aj strava je dôležitá

Ako dobre viete, zubný kaz môže vzniknúť aj z toho dôvodu, že konzumujete príliš veľa sladkostí a jedál nabitých cukrom. Pozor by ste si mali dávať aj na skrytý cukor, pretože práve ten podporuje tvorbu kyselín a zvyšuje tak riziko vzniku zubného kazu. Určite preto obmedzte aj konzumáciu cestovín, kečupu, sušeného ovocia alebo pečiva. Aj v týchto všetkých potravinách, ktoré sa možno na prvý pohľad nezdajú byť sladké, je ukrytý cukor.

Ak neviete, ako na správne čistenie zubov, navštívite dentálnu hygieničku, ktorá vám so všetkým rada pomôže a poradí. 

- Komerční sdělení -pr články

Najnovjše články