Sobota, 25 března, 2023
HomeDomovObývacia izba podľa Feng Shui - drahá zábava?

Obývacia izba podľa Feng Shui – drahá zábava?

Obývacia izba slúži ako miesto, kde sa schádza celá rodina. Navyše tu prijímame a hostíme návštevy, skrátka trávime veľa času. Je preto dôležité, aby sme sa my, ale aj hostia cítili v obývačke príjemne a pohodlne.

Vďaka účelom, na ktoré je využívaný, by mal byť obzvlášť čistý a uprataný – samozrejme, že práve tak, ako ostatné miestnosti. Na jeho vybavenie by sme nemali šetriť práve preto, že je akousi „spoločenskou miestnosťou“ vášho bytu či domu.

Obývačka podľa Feng Shui
Obývacia izba podľa tohto prastarého učenia ale nemusí byť vôbec nákladnou záležitosťou. Vyhýbame sa totiž nadmiere nábytku. Nábytok, koberce či koberčeky (ktoré obzvlášť dodajú izbe ženskú energiu Yang) a doplnky by mali mať oblé hrany. Do obývacej izby sa veľmi hodí fontánka. Ideálne so živými rastlinkami. Môžeme ju však nahradiť iba jednoduchším variantom – kameňmi s tečúcou vodou.

Farby v obývačke
Vzhľadom na »účelnosť« izby sú vhodné rôzne farby, ktoré pôsobia príjemne. Je to izba, kde sa sústredí viac ľudí vrátane návštev. Tým vzniká pozitívna energia, preto nie je daná určitá a konkrétne farba pre túto izbu.

Sedačka a stôl
Sedacia súprava je umiestnená tak, aby nikto nemusel sedieť chrbtom k dverám. Táto poloha vzbudzuje pocit neistoty a ohrozenia. Stôl v obývacej izbe symbolizuje zdravie, a preto by mal byť čistý a upravený. Tým, že naň postavíme živé kvety alebo rastliny môžeme tiež prispieť k zdraviu okolo sediacich. Suché rastliny nepatria do obývačky podľa Feng Shui vôbec.

Doplnky
Vhodným doplnkom sú hodiny. Nejde len o to, že ukazujú čas, ale dodávajú izbe rytmus, ideálna svetová strana na umiestnenie je západná či severozápadná. Ďalším výborným doplnkom sú závesy. Čím dlhšia, tým viac navodzujú atmosféru útulňa a pohodlia. Ťažké, dlhé závesy, sú viac upokojujúce ako krátke a ľahké. Výborné sú závesy s mnohými záhybmi – podporujú mužskú energiu Yin. Farba závesov sa odporúča modrá, krémová, zelená, štruktúra krajkovaná, vyšívaná, vzorovaný materiál. Závesy by mali byť zviazané. Pokiaľ máme záclony, mali by byť nariasené.

Akvárium, terárium
Ďalej je veľmi vhodné akvárium či terárium alebo vyššie spomínaná fontánka. Nutné je všetko udržovať v čistote. Obývacia izba by mala byť dobre presvetlená. Tam, kde sú tmavé kúty, by malo byť svetlo. Vďaka svetlu prúdi do izby pozitívnej energie. Svetlo podporuje dobrú náladu, priťahuje radosť, peniaze a ľudí.

Umelecké diela
Dobré je použiť obrazy, fotografie, rastliny – tok energie Čchi vo vašej obývačke je možné podporiť práve výtvarným dielom, kresbou či izbovou rastlinou so zaguľatenými listami. Nevešajte ale smutné obrázky alebo fotografie tak, aby boli prvou vecou, ​​ktorú uvidíte pri vstupe do obývacej izby. Namiesto toho sem umiestnite fotografie zachytávajúce šťastné chvíľky alebo milovanú osobu. Vaša nálada sa tak zlepší vždy, keď do tejto izby vkročíte.

- Komerční sdělení -pr články

Najnovjše články