Sobota, 25 března, 2023
HomeSvětPolicajná prehliadka sa behom chvíle zmenila na ostrú akciu

Policajná prehliadka sa behom chvíle zmenila na ostrú akciu

Také zakončenie slávnostnej prehliadky asi policajti nečakali. Na autodróme v Sosnovej na Liberecku totiž včera organizovali prezentačnú akciu s názvom „Deň s políciou a ďalšími zložkami IZS“. Na akcii mali premiéru dva starokladrubské kone z oddelenia služobnej hipológie vo Frýdlante. To ešte nikto netušil, že práve kone budú hrať hlavnú rolu v nasledujúcich minútach.

Po skončení exhibície pred zaplnenými tribúnami vyviedli policajti svoje kone von z areálu na relaxačnú prechádzku, ktorá sa však zmenila na ostrú pátraciu akciu. „Hneď na okraji lesa policajta oslovil ustarostený muž a povedal im, že sa jeho 40-ročná manželka stratila na neznámom mieste v lesoch v okolí Sosnovej po páde z koňa. Pri ňom utrpela čiastočnú stratu pamäti a okrem toho, že si ani nepamätala, ako sa do lesa dostala, v neznámom prostredí nemohla nájsť cestu späť. Muž s ňou udržoval spojenie cez mobilný telefón. Manželia prišli do Sosnovej spoločne zo Semilska autom, za ktorým ešte v prívese prevážali kone, aby sa tu na ňom mladá žena prešla,“ popísala nečakanú akciu policajná hovorkyňa Ivana Baláková

Žena mala šťastie, že sa včera konal na miestnom autodróme „policajný deň“, kam dorazila aj liberecká jazdná polícia. Vďaka tejto súhre náhod mohli kone okamžite prebehnúť les a zhruba po dvoch kilometroch dezorientovanú 40-ročnú ženu policajti vypátrali.

„Žiadne vonkajšie zranenie na sebe žena nemala a bola schopná pod naším dohľadom po svojich dôjsť až na autodróm. Tam ju predbežne prezreli zdravotníci zdravotníckej záchrannej služby, ktorí tu tiež mali svoje stanovište. Jazdkyňa pri páde z koňa utrpela otras mozgu a lekár jej po vyšetrení odporučil domáci pokojový režim,“ dodala policajná hovorkyňa.

- Komerční sdělení -pr články

Najnovjše články