Sobota, 25 března, 2023
HomeTémaRiadne preškolení zamestnanci sú základom kybernetickej bezpečnosti

Riadne preškolení zamestnanci sú základom kybernetickej bezpečnosti

Zlyhanie ľudského faktora býva najčastejším dôvodom úspešnosti kyberútokov na firemné zariadenia a siete. Dôležitým faktorom pre to, aby boli firemné dáta v bezpečí, sú riadne preškolení zamestnanci. Netýka sa to iba pracovníkov IT oddelení, ale všetkých zamestnancov – od radových užívateľov cez manažment až po obchodných partnerov a dodávateľov. Je nevyhnutné všetky zoznámiť s obvyklými hrozbami a naučiť ich zásadám kyberbezpečnosti.

Základom prevencie je edukácia
Organizácia môže ku kyberbezpečnosti pristupovať rôzne. Veľa firiem sa spolieha na opatrnosť svojich zamestnancov a dôveruje ich znalostiam ohľadom prípadných rizík. Každý sa môže dopustiť chyby, s istou mierou nebezpečenstva je teda nutné počítať. Periodické vzdelávanie a bezpečnostné školenia berie každá firma do svojich rúk, pretože sa praktiky kybernetických útočníkov neustále zdokonaľujú.

Ako svojich zamestnancov vzdelávať?
Najčastejšou a najefektívnejšou cestou býva najímanie externých špecialistov, ktorí sa následne edukácii pracovníkov venujú. Spoločnosť TOTAL SERVICE je dlhoročným poskytovateľom služieb a produktov v oblasti ICT a poskytuje aj školenia o bezpečnosti.

Vzdelávanie šité na mieru
TOTAL SERVICE sa snaží, aby bolo vzdelávanie šité na mieru potrebám firmy. Možností, kde môžu lektori školiť, je hneď niekoľko, či už v kanceláriách, alebo v externých priestoroch firmy. Školenie je vedené atraktívnou a zrozumiteľnou formou, čo maximalizuje prínos pre používateľov aj pre spoločnosť. Okrem klasických školení organizujeme aj tematické workshopy, pri ktorých je kladený veľký dôraz na praktické využitie.

- Komerční sdělení -pr články

Najnovjše články