Sobota, 25 března, 2023
HomeRady a NávodyZrnková káva: Široká paleta skvelých chutí

Zrnková káva: Široká paleta skvelých chutí

Výberom zrnkovej kávy výrazne ovplyvníte chuť výsledného nápoja. Čerstvo mletá káva je tou najlepšou investíciou. Vyberať môžete zo širokej ponuky, iste tak nájdete to, čo vyhovie vašim chuťovým pohárikom.

Kvalitná zrnková káva

Kvalitná zrnková káva môže pre každého byť niečo trochu iné. Zatiaľ čo jeden je milovníkom jemnej arabicy, druhý si radšej dopraje poriadne horkú robustu. Druh kávy je jedným z parametrov, podľa ktorého môžete vyberať. Zrnková káva arabica je vo výsledku sladkastá, pričom má vysokú kyslosť. Robusta je zemitá a obsahuje výrazne viac kofeínu. Ďalšími parametrami pri výbere je potom pôvod kávy, prípadne zloženie zmesi av neposlednom rade aj stupeň praženia kávy.

Pražiareň kávy

Káva, respektíve jej chuť, je výrazne ovplyvnená pražením. Práve pražiareň kávy totiž dotvorí celkový chuťový profil kávy. Najobľúbenejšou voľbou je stredný stupeň praženia, pretože z kávy dostane tie najlepšie chute. Obráťte sa na profesionálnu pražiareň, v ktorej vedia, ako vám dopriať tie najlepšie zrná. Pražiareň Moritz Cafe má bohaté skúsenosti, pracuje iba s výberovou zelenou kávou a využíva najmodernejšie technológie praženia. Vyberať môžete z rozmanitej ponuky rôznych zrnkových káv.

Zrnková káva

Zrnková káva ponúka spôsob, ako môžete trochu exotiky priniesť k sebe domov. Či vlastne kamkoľvek, kde si chcete vychutnať šálku tohto lahodného nápoja. Možností prípravy kávy je celý rad. Ak túžite po tom najlepšom espresse, je dôležité myslieť aj na správne servírovanie. Ideálna šálka na espresso by mala byť z porcelánu. Ďalším variantom sú aj šálky z dvojitého skla. Dokážu udržať optimálnu teplotu nápoja, aby ste si ho mohli vychutnať naplno.

Ponuka kávy je skutočne široká, neustále tak môžete objavovať nové chute. Iste nájdete tú pravú zrnkovú kávu, ktorú si zamilujete.

- Komerční sdělení -pr články

Najnovjše články