Sobota, 25 března, 2023
HomeRady a NávodyPorovnanie ZoogVPN Pro x Speedify Pro: Akú VPN zvoliť?

Porovnanie ZoogVPN Pro x Speedify Pro: Akú VPN zvoliť?

Ktorá VPN ponúka viac, ZoogVPN, alebo radšej zvoliť iTop VPN Free? Preklepli sme si obe VPN, sčítali body a výsledok je 6,4/10 : 6,6/10.

Skúška rýchlosti ZoogVPN Pro : iTop Free VPN, Ktorá víťazí?

Jedným z najdôležitejších parametrov VPN je rýchlosť, platí to aj o ZoogVPN Pro a iTop VPN Free.

Rýchlosť sťahovania prvej menovanej bola v priemere 32 Mb/s, druhá VPN dosiahla priemernú hodnotu 68 Mb/s. ZoogVPN Pro sa ukázala byť o 36 Mb/s pomalší oproti iTop VPN Free.

Nameraný upload ZoogVPN Pro bol 26 Mb/s. iTop Free VPN dosiahla hodnotu 52 Mb/s, je tak o 26 Mb/s rýchlejšie.

Prvá VPN dosiahla v teste rýchlosti odozvy 42 ms. Konkurentovi iTop VPN Free laboratórium nameralo 142 ms. Čím nižšia rýchlosť odozvy, tým lepšie, takže ZoogVPN Pro v porovnaní bola o 100 ms horšie.

Priebežný výsledok ZoogVPN Pro : iTop Free VPN tak robí 3/10 – 5/10.

Zvládne Zoog VPN Pro streamovať Netflix?

Rýchlosť sťahovania je pre odblokovanie Netflixu dôležitá, ZoogVPN túto schopnosť zvláda. Na odblokovanie väčšinou postačí spustiť VPN a vybrať krajinu, iTop Free VPN zahraničné Netflix odomknúť nezvládne.

Pokiaľ budete mať VPN, môžete odblokovať videá na YouTube, ktoré sú v Česku skryté. iTop Free VPN takú schopnosť zahŕňa. Druhá VPN funkciu odblokovania YouTube videí má.

Ďalšími dôležitými funkciami VPN je multi-hop pripojenie, ochrana DNS a kill switch. Napríklad taká Zoog VPN Pro zahŕňa ochranu pred vyzradením DNS a iTop Free VPN napríklad neposkytuje white list.

Skóre v sekcii funkcie tak je 7/10 ku 8/10.

Obstojí ZoogVPN Pro v ponuke krajín a serverov?

Nízka ponuka VPN serverov môže spôsobiť nízku rýchlosť, Zoog VPN Pro ponúka 50 serverov. U iTop VPN Free je uvedené 56 serverov. Prvý z porovnávaných VPN tak ponúka o 6 menej .

U VPN sa oplatí sledovať aj počet krajín so servermi, u iTop VPN Free dosahuje počet 6. Druhá z porovnávaných VPN má 23, čo je o 17 viac. V tomto porovnaní teda víťazí.

Sledujte tiež počet súčasne pripojiteľných zariadení, ktorých ZoogVPN Pro zvládne neobmedzene. iTop Free VPN povolí pripojiť súčasne neobmedzene zariadenia. Výpočet ďalších parametrov nájdete v článku najlepšie VPN.

Ktoré platformy ponúkajú ZoogVPN a ktoré ponúka iTop VPN Free?

Pri výbere VPN je potrebné skontrolovať podporované zariadenia, ZoogVPN Pro podporuje Android a pokrýva zariadenie s iOS. Druhá VPN z porovnania iTop VPN Free systém iOS zabezpečí, zariadenie so systémom Android vie bez problémov chrániť.

Prevádzka VPN sa riadi zákonmi krajiny, kde má spoločnosť sídlo, čo platí aj o zdieľaní informácií o prevádzke so štátnymi orgánmi. ZoogVPN má korene v Grécku. Sídlo firmy prevádzkujúcej druhú VPN je v Hongkongu.

Rozhranie ZoogVPN nie je v slovenčine, iTop Free VPN slovensky tiež nastaviť nemožno.

V známkovaní platforiem dosiahla ZoogVPN Pro skóre 8/10, iTop Free VPN získala hodnotenie 8/10.

Predplatné ZoogVPN Pro x iTop Free VPN

iTop Free VPN je možné objednať už za 3,51 € mesačne, druhú VPN si môžete objednať od 1,88 € mesačne. Výsledné hodnotenie VPN za pomer ceny a dostupných funkcií je 6/10, respektíve 4/10 pre tú druhú.

- Komerční sdělení -pr články

Najnovjše články